Sök

Medarbetare

På centret arbetar ett fyrtiotal personer. Våra medarbetare har olika bakgrunder och vana av utbildning, utredning och utvärdering. De flesta har mångårig erfarenhet från myndigheter inom säkerhetssektorn.

  1. Anders Johansson

    Kurssamordnare

    +46 8-55342733

    Anders.Johansson@fhs.se

  2. Andreas Ivansson

    Enhetschef, Sektionschef, Kurssamordnare

    +46 8-55342929

    Andreas.Ivansson@fhs.se

  3. Anna Djup

    Analytiker

    +46 8-55342783

    Anna.Djup@fhs.se

  4. Anna Fornstedt

    Kanslichef, Avdelningschef

    +46 8-55342771

    anna.fornstedt@fhs.se

  5. Annica Holmström

    Administratör

    +46 8-55342790

    Annica.Holmstrom@fhs.se

  6. Bengt Axelsson

    Strategisk rådgivare

    bengt.axelsson@fhs.se

  7. Bengt Sundelius

    Professor, Strategisk rådgivare

    +46 8-55342701

    Bengt.Sundelius@fhs.se

  8. Camilla Unsgaard

    Kurssamordnare

    +46 8-55342970

    Camilla.Unsgaard@fhs.se

  9. Carl Rådestad

    Analytiker

    +46855342762

    Carl.Radestad@fhs.se

  10. Carolina Dalmo

    Samordnare

    +46855342756

    Carolina.Dalmo@fhs.se

  11. Daniel Sandberg

    Analytiker

    +46 8-55372998

    Daniel.Sandberg@fhs.se

  12. Emma Jonsson

    Analytiker

    +46 8-55342808

    Emma.Jonsson@fhs.se

  13. Emmelie Andersson

    Analytiker

    +46 8-55342505

    Emmelie.Andersson@fhs.se

  14. Erik Biverot

    Senior kurssamordnare

    +46 8-55342960

    Erik.Biverot@fhs.se

  15. Filip Ahlin

    Analytiker

    +46 8-55342785

    Filip.Ahlin@fhs.se

  16. Fredrik Bynander

    Docent, Avdelningschef, Universitetslektor

    +46 8-55342714

    Fredrik.Bynander@fhs.se

  17. Fredrik Fors

    Universitetsadjunkt

    +46 8-55342776

    Fredrik.Fors@fhs.se

  18. Helena Hermansson

    Biträdande lektor

    +46 8-55342722

    Helena.Hermansson@fhs.se

  19. Henrik Häggström

    Senior analytiker

    +46 8-55342784

    henrik.haggstrom@fhs.se

  20. Jan Eldeblad

    Enhetschef, Sektionschef, Senior kurssamordnare

    +46 8-55342919

    Jan.Eldeblad@fhs.se

  21. Jana Hüblová

    Kurssamordnare

    +46 8-55342690

    Jana.Hublova@fhs.se

  22. Jenny Deschamps-Berger

    Enhetschef, Sektionschef

    +46 8-55342821

    Jenny.Deschamps-Berger@fhs.se

  23. Jonas Wikström

    Senior kurssamordnare

    +46 8-55342965

    Jonas.Wikstrom@fhs.se

  24. Kjell Mo

    Senior kurssamordnare

    +46 8-55342665

    Kjell.Mo@fhs.se

  25. Lars Nicander

    Enhetschef, Sektionschef

    +46 8-55342781

    Lars.Nicander@fhs.se

  26. Linda Ahlerup

    Forskningsassistent

    +46855342786

    Linda.Ahlerup@fhs.se

  27. Linn Elofsson

    Analytiker

    +46855342782

    Linn.elofsson@fhs.se

  28. Louise Alerfors

    Senior kurssamordnare

    +46 8-55342686

    Louise.Alerfors@fhs.se

  29. Magnus Ranstorp

    Docent, Universitetslektor

    +46 8-55342787

    Magnus.Ranstorp@fhs.se

  30. Malen Wallén

    Strategisk rådgivare

    +46 8-55342511

    Malen.Wallen@fhs.se

  31. Mariana Osihn

    Analytiker

    +46 8-55342774

    mariana.osihn@fhs.se

  32. Mats Koraeus

    Senior analytiker

    +46 8-55342875

    Mats.Koraeus@fhs.se

  33. Michael Malm

    Senior kurssamordnare

    +46 8-55342992

    Michael.Malm@fhs.se

  34. Peder Hyllengren

    Analytiker

    +46 8-55342801

    Peder.Hyllengren@fhs.se

  35. Per Åke Mårtensson

    Strategisk rådgivare

    +46 8-55342556

    PerAke.Martensson@fhs.se

  36. Petter Narby

    Senior analytiker

    +46 8-55342707

    Petter.Narby@fhs.se

  37. Pia Linné

    Administratör

    +46 8-55342616

    Pia.Linne@fhs.se

  38. Richard Boman

    Senior kurssamordnare

    +46 8 55342802

    Richard.Boman@fhs.se

  39. Sofia Levy-Nilsson

    Tjänstledig, Samordnare

    +46 8-55342792

    Sofia.Levy-Nilsson@fhs.se

Dela: