Sök

Sök

Våra forskare och doktorander

Här har vi samlat våra forskare och doktorander inom respektive ämne.

Juridik med inriktning mot operativ juridik och folkrätt

Försvarssystem

Krigsvetenskap

Chiara Ruffa

Chiara.Ruffa@fhs.se Docent, Universitetslektor,

Dan Öberg

dan.oberg@fhs.se +46 8-55342693 Docent, Universitetslektor,

Emma Björnehed

Emma.Bjornehed@fhs.se Universitetslektor, Studierektor,

Linnea Gelot

Linnea.Gelot@fhs.se Docent, Universitetslektor,

Mikael Weissmann

Mikael.Weissmann@fhs.se +46 8-55342580 Docent, Universitetslektor, Studierektor,

Peter Haldén

Peter.Halden@fhs.se Docent, Universitetslektor,

Ledarskap och ledning

Jenny Madestam

Jenny.Madestam@fhs.se Docent, Universitetslektor, Studierektor,

Militärhistoria

Statsvetenskap

Edward Deverell

Edward.Deverell@fhs.se +46 8-55342775 Docent, Universitetslektor, Studierektor,

Simon Hollis

simon.hollis@fhs.se +46 8-55342593 Docent, Universitetslektor, Studierektor,

Stefan Borg

Stefan.Borg@fhs.se Docent, Universitetslektor,
Dela:
Hjälpte informationen dig?