Sök

Våra forskare och doktorander

Här har vi samlat våra forskare och doktorander inom respektive ämne.

Folkrätt inriktning militära operationer

Försvarssystem

Krigsvetenskap

Chiara Ruffa

Chiara.Ruffa@fhs.se Docent, Universitetslektor,

Dan Öberg

dan.oberg@fhs.se +46 8-55342693 Docent, Universitetslektor,

Emma Björnehed

Emma.Bjornehed@fhs.se Universitetslektor, Studierektor,

Kersti Larsdotter

Kersti.Larsdotter@fhs.se +46 8-55342551 Studierektor, Docent, Universitetslektor,

Mikael Weissmann

Mikael.Weissmann@fhs.se +46 8-55342580 Docent, Universitetslektor, Studierektor,

Peter Haldén

Peter.Halden@fhs.se Docent, Universitetslektor,

Sofia Ledberg

Sofia.Ledberg@fhs.se +46 8-55342554 stf. Avdelningschef, Universitetslektor, Docent,

Ledarskap under påfrestande förhållanden

Ledningsvetenskap

Militärhistoria

Statsvetenskap

Dan Hansén

Dan.Hansen@fhs.se +46 8-55342779 Avdelningschef, Sektionschef, Docent, Universitetslektor,

Edward Deverell

Edward.Deverell@fhs.se +46 8-55342775 Docent, Studierektor, Universitetslektor,

Fredrik Bynander

Fredrik.Bynander@fhs.se +46 8-55342714 Docent, Avdelningschef, Universitetslektor,

Simon Hollis

simon.hollis@fhs.se +46 8-55342593 Docent, Studierektor, Universitetslektor,

Stefan Borg

Stefan.Borg@fhs.se Universitetslektor, Docent,
Dela: